Design Möbler
1300260

Carl Malmsten

(Sverige, 1888-1972)
Carl malmsten, soffa, "gävle", oh sjögren, 1900-talets andra hälft.

Carl Malmsten, soffa, "Gävle", OH Sjögren, 1900-talets andra hälft.

Stoppad soffa med ylleklädsel. Ben av ek. Sitthöjd 40, längd 165, djup ca 75 cm.

Blekt. Smärre fläckar. Smärre slitage.

Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Klubbat pris
3 000
296
359
Utropspris
4 500 SEK
Budhistorik (3 bud)
6 maj 11:32
3 000 SEK
2 maj 19:29
1 500 SEK
30 apr 23:16
1 000 SEK