1300531

Uppläggningsfat samt skålfat 3 dlr Kina Qianlong (1736-95) porslin

Uppläggningsfat samt skålfat 3 dlr kina qianlong (1736-95) porslin.

Dekor i underglasyrblått av flodlandskap och strödda blommor, diameter 28 cm, längd 36-40 cm

Åldersrelaterat slitage. Krackelyr. Nagg. Nötta kanter. Lagningar. Sprickor.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
2 500 SEK