Design Möbler
1301102

Axel Larsson

(Sverige, 1898-1975)
Axel larsson, sekretär, svenska möbelfabrikerna, bodafors, 1940/50-tal.

Axel Larsson, sekretär, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1940/50-tal.

Fanerad med mahogny. Skrivklaff med bakomliggande hyll- och lådinredning. Två lådor. Ben av betsad bok. Märkt SMF Bodafors. Bredd 80, djup 46, höjd 120 cm. Nyckel finns.

Slitage. Fanerskador. Märken.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
5 000 SEK