CHANEL, väska, 1970-tal.

CHANEL, väska, 1970-tal.

Rött, quiltad mocka. Axelrem i form av kedja i guldfärgad metall tvinnad med tofs av mocka. Fodrad i rött skinn. Ett innerfack med dragkedja. Märkt "CHANEL" Made in Italy. Ca 21 x 14 x 5,5 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
12 000 SEK