1301624

Nordisk design, gallerimatta, rya, ca 240 x 81 cm, Sverige 1950-1960-tal.

Nordisk design, gallerimatta, rya, ca 240 x 81 cm, sverige 1950-1960-tal.

Diagonalt rutmönster i olika blå nyanser.

Något slitage och smutsig. Sidorna med smärre trampveck.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - S14
Anette Granlund
Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 92

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas
22 timmar 36 minuter
1 200
118
143
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
14 maj 15:24
1 200 SEK
14 maj 15:24
1 000 SEK
13 maj 10:07
300 SEK