Inger Persson, borslampor, ett par, stengods, Rörstrand Ateljé, 1900-talets andra hälft.
Närmast cylindrisk form. Glasyr i bruna och blå nyanser mot grått. Signerade R ATELJÉ IP SWEDEN. Höjd upp till lampfästet 39 cm.
Ej funktionstestade. Glasyrmistor.
Höjd 39 cm upp till lampfästet.