Konst Grafik
1303126

Jim Dine

(USA, Född 1935)
Jim dine, etsning m. akvatint, signerad och numrerad 12/60, daterad 1989.

Jim Dine, etsning m. akvatint, signerad och numrerad 12/60, daterad 1989

Ur: "Glyptotek". Tryckt av Kurt Zein and Wicktor Libicky, Vienna, utgiven av konstnären och Pace Editions, New York, och Waddington Graphics, London. P: 43,5 x 32,5 cm. B: 80,5 x 61 cm.

Ej examinerad ur ram. Släppt från sin montering, lös i ram.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Utropspris
3 000 SEK