1303638

Parti, sju delar, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.

Parti, sju delar, porslin. qingdynastin, kanton, 1800-tal.

Olika dekor. Bestående av; Tekanna med lock, höjd 16,5 cm. Locket med kantlagning.
Koppar med fat, ett par, porslin. Lagade.
Vaser, 4 stycken olika, höjd 22,5-26 cm.

Nagg, bränningsdefekter. Lagningar.

Utropspris
2 500 SEK