Olika dekor. Bestående av; Tekanna med lock, höjd 16,5 cm. Locket med kantlagning.
Koppar med fat, ett par, porslin. Lagade.
Vaser, 4 stycken olika, höjd 22,5-26 cm.
Nagg, bränningsdefekter. Lagningar.