Design Konstglas
1304464

Alvar Aalto

(Finland, 1898-1976)
Alvar aalto, vas, modell 201, "clear" signerad alvar aalto.

Alvar Aalto, vas, modell 201, "Clear" signerad Alvar Aalto.

Klart glas. Original låda. Höjd 20,1 cm.

Repor i botten.

Mikael Nygård
Mikael Nygård

Klubbat pris
195
1 972
233
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (6 bud)
11 jun 17:38
195 EUR
11 jun 17:10
185 EUR
10 jun 19:59
175 EUR
7 jun 15:54
151 EUR
7 jun 9:57
85 EUR