1304740

Ejnar Larsen & Aksel Bender, Pall, Danmark, 1950-tal.

Ejnar larsen & aksel bender, pall, danmark, 1950-tal.

Teak med sits i läder. Designad av Ejnar Larsen & Aksel Bender för Ludvig Pontoppidan, Danmkark. Längd 59, sitthöjd ca 42 cm. Spår av etikettmärkning.

Renoverad. Klädsel med senare stift på undersidan. Märken. Slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H138

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK