1308717

Okänd konstnär, 1800-talets mitt, olja på duk, osignerad.

Ceres, skördens gudinna. 58x45,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Krackelyr.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - T44
Övrigt

Enligt uppgift är målningen utförd av Emilia af Forselles (1833-1875), född Kellander.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Klubbat pris
470
4 772
567
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (13 bud)
10 maj 20:42
470 EUR
10 maj 20:41
450 EUR
10 maj 20:41
440 EUR
10 maj 20:41
400 EUR
10 maj 20:40
400 EUR