Bestående av:
28 mattallrikar, modell: 10/8097
8 lite mindre mattallrikar, modell: 10/8096
18 förrättstallrikar, modell: 10/8095
23 assietter, modell. 10/8093
2 assietter, modell. 10/8094
5 djupa tallrikar, modell: 10/8105
1 såsskål, modell: 10/8195
1 stort runt uppläggningsfat, modell: 10/8013
2 runda skålar, modell: 10/8060
1 avlångt uppläggningsfat, modell: 10/8072
1 fyrkantig skål, modell 10/8063
1 stort avlångt uppläggningsfat, modell: 10/8018
1 mellanstort avlångt uppläggningsfat, modell: 10/8016
1 mindre avlångt uppläggningsfat, modell: 10/8015
1 halvmådeformat fat, modell: 10/8010
1 trekantig skål, modell: 10/8278
2 ljusstakar, modell: 10/1711
2 saltkar, modell: 10/1876
1 tandpetshållare, modell 10/1809
1 litet avlångt fat (5cm), modell: 10/1802
1 litet fat (4cm), modell: 10/8180
1 skål för salt, modell: 10/1646
11 små kuvertsmörfat, modell: 10/1505
1 större kakfat med hänklar, modell: 10/8162
1 fat på fot med veckad kant och öra, modell: 10/8002
1 mindre skålfat med veckad kant, modell: 10/8008
1 skålfat på fot, modell:1532
1 sockerskål med lock, modell: 10/8139.
4 assietter med veckad kant, modell: 10/1625
Obetydligt ytslitage. Obetydligt nagg på en skål (modell 10/8060) och på en mattallrik (modell 10/8097)