1309049

Skål, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.

Skål, porslin. qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av hjort samt trana i naturmiljö. Diameter 19 cm. Rebus för långt liv.

Slitage. Nagg.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
3 000 SEK