1309564

Mugg samt tallrik, porslin, Qianlong 1736-95,

Mugg samt tallrik, porslin, qianlong 1736-95,

Mugg i underglasyrblått med dekor av flodlandskap. Fat i underglasyrblått med dekor av träd och blommor. Mugg 15,5 cm, fat 23,5 cm.

Lagad. Tillverkningsdefekt. Slitage. Smärre nagg.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
3 000 SEK