Soffbord, omkring 1900-talets mitt.

Soffbord med benställning fanerat med lövträ. Rund form. Glasskiva. Diameter 101, höjd 61 cm.

Renoverat, lagningar, möjligen senare skiva. Slitage och smärre skador, repor, märken, saknar delvis mässingslister.

Utropspris
3 000 SEK