Design Övrigt
1310359

Carl Fagerlund

(Sverige, 1915-2011)
Carl fagerlund, taklampor, ett par, glas och mässing, orrefors, 1900-tal.

Carl Fagerlund, taklampor, ett par, glas och mässing, Orrefors, 1900-tal.

Skaft i mässing. Cylinderformade glasskärmar. Total höjd ca 52 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestade.

Utropspris
2 500 SEK