Matbord, 1800-talets senare hälft och 2000-tal.

Två halvmåneformade bord med senare tillverkade skenor i björk samt 4 st (à 60 cm) inläggsskivor. Total längd 365 cm. Bredd 124,5 cm. Höjd 75 cm.

Renoverad. Senare inläggsskivor och skenor. Senare målning.

Utropspris
1 600 EUR
Mikael Nygård
Mikael Nygård