Jan Johansson

(Sverige, 1942-2018)
Jan Johansson
(Sverige, 1942-2018)

Jan Johansson, skulpturer 2 st signerade Orrefors glas 1900-talets slut

Signerade Orrefors 9024270 Jan Johansson, höjd 23,5 samt Orrefors 9031370 Jan Johansson, höjd 25 cm

Slitage. Repor. En med större nagg.

Proveniens

Gåva från Krångede AB till Sydkraft på deras 75-års-jubileum 1981.
EON, tidigare Sydkraft

Formgivare

Utropspris
1 500 SEK