Design Konstglas
1311481

Jan Johansson

(Sverige, Född 1942)
Jan johansson, skulpturer 2 st signerade orrefors glas 1900-talets slut.

Jan Johansson, skulpturer 2 st signerade Orrefors glas 1900-talets slut

Signerade Orrefors 9024270 Jan Johansson, höjd 23,5 samt Orrefors 9031370 Jan Johansson, höjd 25 cm

Slitage. Repor. En med större nagg.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V14
Proveniens

Gåva från Krångede AB till Sydkraft på deras 75-års-jubileum 1981.
EON, tidigare Sydkraft

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 500 SEK