1311890

Tulpanvas, porslin. Qingdynastin, Guangxu (1872-1908).

Tulpanvas, porslin. qingdynastin, guangxu (1872-1908).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av kvinnor i trädgårdsmiljö. Höjd 26 cm.

Slitage. Glasyrnagg. Mistor.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V6
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas
10 timmar 41 minuter
3 400
335
404
Utropspris
4 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 3 600 SEK. Läs mer.
Budhistorik (6 bud)
6 maj 21:31
3 400 SEK
6 maj 10:16
3 200 SEK
2 maj 14:48
2 800 SEK
2 maj 14:03
2 550 SEK
1 maj 11:03
2 100 SEK