1311920

Urna, bär Sèvresliknande märke, sent 1800-tal.

Urna, bär sèvresliknande märke, sent 1800-tal.

Porslin och brons. Dekor av figurscen samt landskap. Uppsvängda genombrutna hänklar med dekor av ansikte. Höjd 43 cm

Slitage. Anlupet. Dekorbortfall. Löst sittande hänklar. Vinglig. Lock saknas.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

3 000
295
357
Utropspris
6 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
6 maj 13:55
3 000 SEK
5 maj 15:09
2 600 SEK
3 maj 4:00
2 400 SEK
2 maj 17:34
2 200 SEK
1 maj 7:31
2 000 SEK