Design Övrigt
1312132

Anna-Lisa Thomson

(Sverige, 1905-1952)
Anna-Lisa Thomson, , vas,  lergods, Upsala Ekeby, 1940/50-tal.

Reliefdekor av b.la fiskar. Höjd 38 cm.

Slitage. Nagg. Färgbortfall.

Formgivare

Utropspris
3 000 SEK