1312302

Bordslampor två st Kina 1900-tal

Bordslampor  två st kina 1900-tal.

Fot av porslin med polykrom dekor av trädgårdsscener, höjd på vas 28 cm, total höjd exkl skärm 51-55 cm

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Ett fäste mot vas löst

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
2 500 SEK