Belysning Bordslampor
1312920

Bordslampa, silver, CG Hallberg, Stockholm, 1923.

Bordslampa, silver, cg hallberg,  stockholm, 1923.

Hamrad yta. Riklig dekor av vågband, pärlstav och växtornament. Höjd 30 cm, Skärmställningens diameter 32 cm. Fylld fot.

Smärre slitage. Bucklor. Lampskärm och lampfäste saknas.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
+46 (0)739 40 08 16

Klubbat pris
4 000
394
476
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
5 maj 10:38
4 000 SEK
5 maj 10:38
3 500 SEK
5 maj 10:38
3 000 SEK
1 maj 19:14
2 000 SEK
29 apr 7:30
400 SEK