Konst Grafik
1313197

Anders Zorn

(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning, i plåten signerad och daterad.

Anders Zorn, etsning, i plåten signerad och daterad.

"Sommar". Ur den osignerade upplagan i Ord och Bild. Plåtstorlek ca 17,5 x 12 cm.

Ej examinerad ur ram. Gulnad. Missfärgningar.

Asplund 211, Hjert & Hjert 248.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
3 000 SEK