Matbord, regency-stil, 1900-tal.

Tvådelat bord med en iläggsskiva. Fanerat med idegran. Tredelade ben med lejontassar och hjutrissor av mässing. En iläggsskiva. Längd 150, bredd 130, höjd 77, total längd 195 cm.

Märken.

Utropspris
2 500 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13