Design Övrigt
1316361

Wilhelm Kåge

(Sverige, 1889-1960)
Wilhelm kåge, två kataloger med avbildade modeller för gustavsberg, 1939.

Wilhelm Kåge, två kataloger med avbildade modeller för Gustavsberg, 1939.

Mått ca 20x21 cm.

Slitage.

Proveniens

Familj med koppling till Gustavsbergsfabriken.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Utropspris
2 500 SEK