Børge Mogensen, "Öresund", skåp 4 delar, 1960-tal
Ek, skåp med luckor längd 135, bredd 55, höjd 70 cm.
Hurts med lådor längd 135, bredd 55, höjd 70 cm.
Vitrinskåp längd 135, bredd 36, höjd 60 cm.
Skåp med skjutdörrar längd 135, bredd 55, höjd 60 cm.
Åldersrelaterat slitage. Repor.