1318099

Terrin med lock och fat, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Terrin med lock och fat, porslin.
qingdynastin, 1800-tal.
qingdynastin, 1800-tal.
qingdynastin, 1800-tal.
qingdynastin, 1800-tal.
qingdynastin, 1800-tal.
qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått. Längd 35,5 cm.

Slitage, glasyrnötning. Lagad.

Utropspris
2 500 SEK