Stolar, Italien, 8 st, 1900-talets senare del.

Stomme av kromat stålrör, sits och rygg klädd i svart skinn, sitthöjd ca 46 cm, bredd ca 47 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Sprickor under sitsar, rost, en stol helt defekt skinn i rygg.

Utropspris
6 000 SEK