Germund Paaer

(Finland, 1881-1950)
Germund Paaer
(Finland, 1881-1950)

Germund Paaer, Brudkrona "Aftonsmycke", förgyllt sterlingsilver. Kalevala Koru, Helsingfors 2002.

Inre omkrets 43 cm. Höjd 4 cm.
Vikt 45,3 g.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
650 EUR