Möbler Speglar
1319586

Spegellampett, Empire, 1800-talets första hälft. (1004878)

Spegellampett, empire, 1800-talets första hälft. (1004878).

Ram med delvis framtagen bronsering och förgyllning. Dekor av krönande rovfågel. Två ljusarmar. Storlek 100 x 59 cm inkl ljusarmar.

Slitage med skador, lagningar och sprickor. Något maskstungen. Ställvis anlupet glas.

Mikael Nygård
Mikael Nygård

Utropspris
700 EUR