1319881

Urna med lock, brons samt emaljarbete. Kina, 1900-tal.

Urna med lock, brons samt emaljarbete. kina, 1900-tal.

Dekor i relief av blommor, växter. Signerad. Höjd med lock 34,5 cm. Lock med buddhistiskt lejon.

Slitage. Lock med lagning. Smärre bucklor. Smärre märken.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

700
69
81
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
13 sep 12:58
700 SEK
7 sep 22:37
500 SEK