Konst Grafik
1319975

William Hogarth

(England, 1697-1764)
William hogarth, efter, åtta stycken kolorerade etsningar och gravyrer.

William Hogarth, efter, åtta stycken kolorerade etsningar och gravyrer.

Komplett svit bestående av kolorerade etsningar och gravyrer från "A Rakes Progress". Bildyta 31.5 x 38.5 cm.

Ej examinerad ur ram. Smärre fläckar. Åldersrelaterat slitage.

Simon Lundberg
Simon Lundberg
+46 (0) 739 16 36 13

Utropspris
4 000 SEK
Rekommendationer