1321297

Tallrikar, 6 st, porslin. Qingdynastin, 1700-1800-tal.

Tallrikar, 6 st, porslin. qingdynastin, 1700-1800-tal.

Dekor i famille rosefärge,r imarifärger samt kantonporslin. Motiv av bl.a. växter, blommor, figurer. Diameter 22-24 cm.

Slitage. 4 med sprickor. Nagg.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
4 000 SEK