Madeleine Pyk – en samling F769

Matsalsgrupp, 7 delar, 1980-tal.

Vitlackerad bambuimitation. Sex stolar med rotting. Sitthöjd 42, höjd 87 cm. Bord med glasskiva. Lösa dynor medföljer. Längd 170, bredd 92, höjd 73 cm.

Smärre slitage. Färgbortfall.

Proveniens

Enligt uppgift inköpt på Stockholms Auktionsverk 1990 med proveniens Björn Borg.

Utropspris
6 000 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14