Möbler Bord
1322656

Matsalsgrupp, 7 delar, 1980-tal.

Vitlackerad bambuimitation. Sex stolar med rotting. Sitthöjd 42, höjd 87 cm. Bord med glasskiva. Lösa dynor medföljer. Längd 170, bredd 92, höjd 73 cm.

Smärre slitage. Färgbortfall.

Proveniens

Enligt uppgift inköpt på Stockholms Auktionsverk 1990 med proveniens Björn Borg.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
6 000 SEK