Vitlackerad bambuimitation. Sex stolar med rotting. Sitthöjd 42, höjd 87 cm. Bord med glasskiva. Lösa dynor medföljer. Längd 170, bredd 92, höjd 73 cm.
Smärre slitage. Färgbortfall.
Enligt uppgift inköpt på Stockholms Auktionsverk 1990 med proveniens Björn Borg.