Fodral av förgylld brons och mässing. Emaljerad urtavla med romerska siffror. Höjd 40, bredd 34 cm. Nyckel finns.
Ej genomgången. Märken. Skador.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10