Klockor & Ur Bordsur
1323791

Bordspendyl, nygotik, sent 1800-tal.

Patinerat gjutjärn, urtavla av mässing med romerska siffror. Bredd 19, djup 11, höjd 42 cm. Pendel finns. Nyckel finns.

Smärre ytslitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK