Diverse Övrigt
1323870

Jordglob, Svenska Bokhandelscentralen, Stockholm, 1900-talets mitt.

Jordglob, svenska bokhandelscentralen, stockholm, 1900-talets mitt.

Svarvad fot av betsat lövträ. Karta tryckt på papper och monterad på glob. Höjd 58 cm.

Ställvis slitage. Repor. Färgbortfall.

Utropspris
2 500 SEK