Smycken Broscher
1324733

Otto Roland Mellin, guldbrosch med pärlor, 1875

Otto roland mellin, guldbrosch med pärlor, 1875.

Stämplad RM, Otto Roland Mellin, Helsingfors 1875. 18K guld. Längd ca 5,5 cm. Vikt 11 gram.

Åldersrelaterat slitage.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Klubbat pris
5 000
493
581
Utropspris
7 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
3 sep 21:45
5 000 SEK
3 sep 21:44
4 500 SEK
1 sep 21:40
4 200 SEK
31 aug 23:06
4 000 SEK
30 aug 20:22
3 500 SEK