1327205

Hermès

(Frankrike, 1837-)
Hermès, väska "birkin 35", 2009.

Hermès, väska "Birkin 35", 2009

Korallfärgad Etoupe Togo med korallfärgade stickningar och guldfärgade mässingsdetaljer. Stämpelmärkt "HERMÈS-PARIS MADE IN FRANCE". Spänne märkt: "HERMÈS-PARIS " samt med artisanstämplar och årsstämpel "H" i kvadrat. Lås och nyckelhållare med nycklar medföljer. Fodrad med matchande skinn, invändigt två fack varav ett med dragkedja. Ca 35 x 19 x 24 cm. Ej tillhörande dustbag medföljer.

Obetydligt ytslitage. Ojämn form. Nötta kanter.

Johanna Fock
Johanna Fock
Specialist fashion, eventansvarig
+46 (0)708 92 19 74

Utropspris
65 000 SEK