Ulla Procopé, servis, 28 delar, "Koralli", Arabia, Finland. 1983-1987.
11 assietter, diameter ca 20 cm, ett med nagg
1 skål, diameter ca 13 cm
5 koppar med fat, höjd koppar ca 9 cm, diameter fat ca 14 cm, ett fat med nagg med följer
10 djupa tallrikar, diameter ca 20 cm
Tekanna
Smärre slitage.