Konst Skulptur
1328502

Sven August Adolf Jonsson

(Sverige, 1872-1945)
Sven august adolf jonsson, byst, brons, signerad och daterad 1919.

Sven August Adolf Jonsson, byst, brons, signerad och daterad 1919.

Föreställer Gustaf O. Wallenberg. Höjd 59 cm. Gjutarmärkt Herman Bergman fud.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
600 EUR