Konst Fotografi
1329783

Tuija Lindström

(Finland, 1950-2017)

Tuija Lindström, offset print troligen ur upplagan på 128 ex.

"Gemma", 199. Bildyta 32,3 x 32 cm. Bladstorlek 50 x 40 cm. Oramad.

Mjuka hörn. Obetydligt ytslitage i marginalerna lägs bladets ytterkanter.

Proveniens

Tuija Lindströms familj.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57

Utropspris
2 500 SEK