1329816

Hermès

(Frankrike, 1837-)
Hermès, väska, "kelly 32", 1959.

Hermès, väska, "Kelly 32", 1959.

Cognacsfärgat skinn och ljus kanvas. Spänn i guldfärgad metall märkt "HÈRMES PARIS". Fodrad. Tre innerfack. Märkt "HÈRMES PARIS" samt O. 32 x 23 x 13 cm. Nyckel finns.

Slitage. Ställvis omfattande slitage. Fläckar. Repor. Hänglås saknas. Skador invändigt.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L25
Proveniens

Enligt uppgift gåva omkring 1965 från Ingrid Bergman till Elisabeth Pajkull, systerbarn till Lasse Smith.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
30 000 SEK