Porslinsföremål, 9 delar, porslin. Kina, samt Japan, 1700-1900-tal.
Bestående av:
Vas, kantonporslin. Höjd 45,5 cm.
4 koppar med 3 fat, diameter på fat 13,5 cm.
Ask med lock, längd 8,5 cm.
2 fat, diameter 14,5-16 cm.
Bricka, diameter 30 cm.
Skador på några.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.