1331119

Skålar, 10 stycken, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.

Skålar, 10 stycken, porslin. kina, tidigt 1900-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av flodlandskap. Diameter 4,5-11 cm. Med Daoguangs sigillmärke i rött. I en textilklädd box.

Slitage.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Klubbat pris
2 000
197
232
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
17 sep 13:28
2 000 SEK
17 sep 13:28
1 500 SEK