Arts of Asia
1331121

Tekanna med lock, kantonporslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.

Tekanna med lock, kantonporslin. qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer i palatsmiljö. Längd 26 cm. Total höjd 24 cm.

Pip lagad. Slitage.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
2 500 SEK