Dekor i underglasyrblått samt famille rosefärger. Tre från samma serie, med motiv av hjortar i naturmiljö. Diameter 23-26 cm.
En tallrik med motiv av flodlandskap, 22 cm.
En skadad. 1 med sprickor. Nagg. Slitage.