Konst Grafik
1332398

Salvador Dalí

(Spanien, 1904-1989)
Salvador dalí, färgetsningar, 10 st, signerade, numrerade 38/50.

Salvador Dalí, Färgetsningar, 10 st, signerade, numrerade 38/50.

"Poèmes secrets d`Apollinaire", bildmått 31,5x23,5 cm, Woman with guitar, Frontispiece, The 1914-18 War, The Trenches, The beach at Sète, The Drawers, Woman with snail, Woman with parrot, Woman Horse and death, Woman at the Fountain.

Ej examinerad ur ram. Smärre slitage.

Michler/Löpzinger, 189-198.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Utropspris
60 000 SEK